Monthly Archives: January 2014
You are browsing the site archives by month.
BigBank kredīts

BigBank piedāvā vairākus kredīta veidus. Populārs BigBank kredīts ir patēriņa kredīts bez ķīlas līdz pat 7000 latiem. BigBank patēriņa kredītu var saņemt, ja aizņēmējam ir stabili un regulāri ienākumi, kas ļauj atmaksāt kredītu.

Bigbank

Patēriņa kredīts tiek izsniegts no 20 gadu vecuma. Kredīta pieteikuma iesniedzēja ienākumiem ir jābūt vismaz Ls 150 pēc nodokļu nomaksas un visu citu kredītu nomaksas. Kredīta summa līdz Ls 7000 un tā ir atkarīga no aizņēmēja ikmēneša ienākumiem. Kredīti tiek izsniegti līdz 73 gadiem. Cilvēkiem pēc 73 gadiem ir pieejams kredīts līdz 900 latiem.

Aizņemties no BigBank ir vienkārši, ātri un ērti. Procentu likme ir nemainīga visu līguma atmaksas termiņu. Jūs varēsiet vienkārši plānot savu ikmēneša budžetu, jo katru mēnesi vajadzēs maksāt noteiktu summu.

Ir tik daudz dažādu kredītu, kas šodien pieejami tirgū un tie ir paredzēti dažāda veida cilvēkiem. Tagad māju īpašniekiem ir iespēja aizņemties naudu, neraizējoties par mājas vērtību, jo tie spēj aizņemties kredītu pret ķīlu vai bez ķīlas. No otras puses, ja Jums nepieder māja vai Jūs esat cilvēks, kam nav īpašuma, ko sniegt kā ķīlu kredītam, laiki ir mainījušies. Lēti kredīti tagad ir pieejami arī bez ķīlas, lai Jums būtu iespēja aizņemties naudu. Līdz šim, kad Jums bija nepieciešama nauda, pirmā vieta, kur Jūs devāties, bija banka, lai lūgtu patēriņa kredītu. Mūsdienās tehnoloģiju attīstības dēļ iegūt patēriņa kredītus Jūs varat daudz ātrāk, vienkāršāk un vieglāk.

Piesakieties BigBank patēriņa kredītam jau šodien. BigBank par patēriņa kredīta piešķiršanu vai atteikšanu sniegs atbildi 24 stundu laikā. Piesakieties patēriņa kredītam internetā. Pieteikumi internetā tiek pieņemti 24 stundas  diennaktī un 7 dienas nedēļā – nepieciešams tikai internets un pieeja datoram. Naudu no BigBank saņemsiet ātri un ērti. BigBank apstiprināto naudas summu ieskaita klienta bankas kontā tikai divu dienu laikā.

Atteikumu no BigBank var saņemt, ja aizņēmējam ir slikta kredītvēsture, lielas kredītsaistības vai nepietiekami ienākumi, kas rada bažās par kredīta atmaksu. Šīs ir tās galvenās lietas, ko vērtē BigBank un citi Latvijas aizdevēji, jo ikviens aizdevējs vēlas atgūt savu aizdoto naudu.

Piedāvājums bez ķīlas

Kredīts ir plaša nepieciešamība mūsdienu finanšu pasaulē. Tas ļauj atrisināt ne tikai personas naudas līdzekļu trūkumu, bet arī palīdz segt gandrīz visas finansiālās prasības. Kredīta iegūšana nav viegls uzdevums, jo  daļa kredītu pieprasa nodrošinājuma ieķīlāšanu. Cik fantastiski ir tas, ka kredītu tirgus piedāvā arī patēriņa kredītus bez ķīlas. Šim kredītam nav nepieciešams nodrošinājums.

Kredīta summas bez ķīlas

Summa, ko kreditēšanas iestādes piedāvā aizņēmējiem, mainās no cilvēka uz cilvēku un attiecīgi no aizdevēja uz aizdevēju. Tomēr ir iespējams iegūt vismaz 5,000.

Atmaksas termiņš bez ķīlas

Aizņēmēji var iegūt patēriņa kredītus bez ķīlas uz laiku, kas svārstās līdz 10 gadiem. Nav svarīgi, kur aizņēmējs iegulda kredīta summu, tas ir pilnīgi viņa ziņā. Indivīds var izmantot summu mājas remontam un uzlabošanai, bērnu izglītībai u.c. Turklāt ceļojums ar patēriņa kredītu palīdzību arī ir lielisks pielietojums kredītam.

Aizdevēji internetā bez ķīlas

Ir daudz aizdevēju, kas pieejami internetā. Tāpēc, lai iegūtu vairāk klientu, aizdevēji piedāvā šos kredītus ar izdevīgiem noteikumiem un nosacījumiem. Aizņēmēji no tā ir tikai ieguvēji. Izvēlieties aizdevēju un rūpīgi izlasiet tā noteikumus un kredītu plānus. Ja indivīds paša spēkiem nespēj kārtīgi izprast kredīta nosacījumus, ir ieteicams konsultēties ar finanšu ekspertu.

Kāpēc eksports vairo visas sabiedrības labumu?

Kāpēc eksports vairo visas sabiedrības labumu:

Latvijas uzņēmēji pagājušajā gadā eksportējuši preces 6 miljardu latu vērtībā, kas ir rekords. No eksporta pieauguma ieguvēji esam visi, jo vairāk uzņēmumi eksportē, jo rada vairāk jaunu darbavietu. Tāpat pieaug alga šajos uzņēmumos, kā arī uzņēmums maksā vairāk naudas nodokļos valstij, tas ļaus palielināt algas no valsts budžeta algotajiem, piemēram, skolotājiem. Jo vairāk uzņēmums eksportē, jo lielākus pasūtījumus saņem vietējie uzņēmumi, kas piegādā eksportētājam izejvielas un sniedz pakalpojumus. Tātad arī tie vairāk nopelna un var maksāt saviem darbiniekiem lielākas algas. Cilvēki, kas saņem lielākas algas, vairāk tērē iegādājoties preces un pakalpojumus. Tātad palielinās arī, piemēram, veikalu un frizētavu ienākumi un darbavietas. Jo vairāk valsts eksportē, jo lielāks naudas daudzums ir valsts un tās iedzīvotāju rīcībā, ceļas labklājības līmenis.

Kā banka redz to zaudējumu segšanu

Kā banka redz to zaudējumu segšanu, ko nesīs valūtas konvertācijas komisijas maksas zudums?

Ģirts stāsta, ka valūtas konvertācija starp eiro un latiem ir jebkurā bankā populāra transakcija un paredzams, ka diezgan būtiski samazināsies banku ienākumi dēļ šī pakalpojuma izzušanas. Tomēr valūtas konvertācija ir tikai viens no pakalpojumiem, kurus sniedz bankas un tradicionāli lielākos ienākumus bankas iegūst ar citiem finansēšanas pakalpojumiem. Tāpat sagaidāms, ka bankas šos savus zaudējumus varēs kompensēt ar citu finanšu pakalpojumu palīdzību, jo ieviešot eiro tie tiks padarīti daudz pieejamāki, tas tādēļ, ka pazudīs devalvācijas risks.

Prognozējamais efekts uz valsts ekonomiku

Kāds ir prognozējamais efekts uz valsts ekonomiku pēc eiro ieviešanas? Jo jau šobrīd novērojams cenu kāpums.

Jebkuru ekonomiku, kura atrodās izaugsmes fāzē pavada cenu kāpums jeb inflācija. Ļoti svarīgi ir saprast, cik daudz tuvākajā laikā inflācija pieaugs dēļ eiro ieviešanas un cik daudz tā pieaugs dēļ citiem faktoriem. Citu valstu pieredze rāda to, ka eiro ieviešanas dēļ inflācija pieaug ļoti nebūtiski, 0,2- 0,3% robežās. Ģirts prognozē, ka Latvijā šis kāpums būs pat vēl mazāks, jo Latvijas patērētāji vērtē to, vai cena ir adekvāta piedāvātajam pakalpojumam, vai precei. Atšķirībā no citām valstīm, kur tika ieviests eiro, Latvijas patērētājam cenas izskatīsies lielākas nekā tās bija līdz šim, tādēļ Latvijas patērētāji ir īpaši piesardzīgi un tie vērtē vai cenas ir adekvātas.

Kas ir ekonomikas burbuļi un kāpēc tie ir slikti?

Ekonomikas burbuļi, jeb nepamatoti augstas aktīvu cenas rodas nesabalansētā tautsaimniecībā. Tie veidojas tad, kad nesamērīgi pieejams finansējums vairo patēriņu, bet ne ražošanu. Krīzes laikā plīsa nekustamo īpašumu un būvniecības burbulis. Būvniecībā strādājošo skaits saruka teju uz pusi. Ekonomikas burbuļi ir slikti, jo agru vai vēlu tie plīst, iemesls tam ir darba algas un reālā ražīguma pārāk lielā atšķirība. Kad ekonomikas burbuļi plīst, investīcijas, kas ieguldītas uzpūstajās nozarēs, zūd. Tā kā attīstība nav pamatota uzpūstajā nozarē strādājošie masveidā zaudē darbu. Šobrīd Latvijas ekonomika attīstās sabalansēti, jauni ekonomikas burbuļi neveidojas.

Darbaspēka nodokļu un atvieglojumu izmaiņas

Algas neapliekamais minimums un iedzīvotāju ienākumu nodokļu likme ir vienāda gan lielu, gan mazu algu saņēmējiem. Tomēr to izmaiņas, dažādu atalgojumu saņēmējus, ietekmē atšķirīgi. Iedzīvotāju ienākumu nodokļa likmes samazināšana vismazāk skar mazo algu saņēmējus, jo mazāka alga, jo mazāks arī ieguvums. Minimālās algas palielināšana ietekmē tikai minimālo algu saņēmējus, bet tās palielināšana rada spiedienu uz darba devēju, jo pieaug nodokļu apmērs. Strādājošais riskē zaudēt darbu, jo uzņēmējs nespēs šo algu samaksāt. Efektīvākais veids kā palielināt iedzīvotāju ienākumus un mazināt ienākumu nevienlīdzību, ir celt neapliekamo minimumu. Šobrīd summa, no kuras neaprēķina iedzīvotāju ienākumu nodokli, ir 45 lati. Neapliekamā minimuma dubultošana strādājošajiem ļautu papildus saņemt 10 latus un 80 santīmus mēnesī.

Patēriņa kredīta iegūšana

Iegūt patēriņa kredīta apstiprinājumu mūsdienās nav tik grūti. Ir tik daudz aizdevēju, ka gandrīz ikviens var saņemt kredītu, neatkarīgi no aizņēmēja ienākumiem. Tomēr, pat ja patēriņa kredīts vienmēr var būt pieejams, vai ir ieteicams to izmantot?

Kredīti, lai tērētu; kredīti, lai iegūtu

Galvenais, kas jāzina, iegūstot patēriņa kredītu, ir tas, vai kredīta izmaksas ir pamatotas. Tās noteikti ir pamatotas, ja Jūs izmantojat kredītu iegūšanai, nevis tērēšanai. Ja Jūsu kredīts ir paredzēts parādu samazināšanai un līdz ar to naudas iegūšanai, ko Jūs tērējat par procentiem un, ja kredīts tiek izmantots, lai iegādātos iekārtas un ierīces, kas palīdzēs Jums nopelnīt vai ietaupīt naudu, kredīts tiek pielietots ļoti saprātīgi un nav šaubu, ka tam ir jāpiesakās.

Tomēr, ja līdzekļi tiks izmantoti tikai patēriņa preču iegādei vai izklaidēm, Jums ir nopietni jāpadomā, vai ir ieteicams pieteikties kredītam vai ne. Kredīti patērēšanai jāizmanto ierobežotā daudzumā, jo procentu likmes, ko Jūs maksājat par šiem kredītiem, nevar uzskatīt par ieguldījumu un faktiski tie ir tikai izdevumi.

Gudri cilvēki zina: Izglītība ir ieguldījums

Šim teicienam ir nepieciešams pavisam īss paskaidrojums. Sekojot iepriekš minētajai idejai, pieteikšanās kredītam, lai turpinātu izglītību, ir ieguldījums, jo izglītība palīdzēs Jums iegūt labāku darba vietu un tādējādi labāku algu. Studiju kredīti tādējādi ir kredīti, kam ir vērts pieteikties. Tomēr, Jums ir jābūt pārliecinātiem par savu vēlmi pabeigt mācības, kam Jums ir nepieciešams kredīts, savādāk kredīts būs vējā.

Izmaksu un ieguvumu apsvēršana

Pieteikšanās patēriņa kredītam ir lēmums, kas Jums ir jāpieņem, ņemot vērā kredīta izmaksas un ieguvumus. Ja kredīts uzlabos Jūsu finansiālo stāvokli, vai nu tiešā vai netiešā veidā, Jums tas bez šaubām ir nepieciešams. Pretējā gadījumā, pārliecinieties, ka kredīts ir nepieciešams un Jūs varat atļauties to bez uzupurēšanās. Galvenais, ņemot vērā kredīta pieteikumu, ir analizēt, vai Jūs varētu atļauties ikmēneša maksājumus par savu kredītu, ja Jūsu ienākumi tiktu samazināti par vismaz 30%. Ja Jūs joprojām varētu atļauties veikt kredīta maksājumus, veicot visus piesardzības pasākumus, iespējams, ka Jums nav par ko uztraukties.

Bet, tā kā Jūs esat nonācis tik tālu, Jūs varat mēģināt atrast labākos kredītu piedāvājumus. Tādā veidā Jums būs iespēja mazināt risku, kas saistīts ar kredīta saistību nepildīšanu vai maksājumu neveikšanu un kavēšanos. Ne tikai tāpēc, ka soda maksas būs mazākas, bet arī tāpēc, ka šo problēmu novēršana prasīs mazāk pūļu.

Alus eksports

Viena no Latvijā ražotajām precēm, kurām visstraujāk audzis eksporta apjoms, ir alus. Pērn tā eksports pieaudzis par 47%. Gandrīz 90% alus eksportēts uz Lietuvu un Igauniju. Alus eksports pieaudzis arī uz tām valstīm, kurās arī dzīvo latvieši, uz Īriju un Lielbritāniju. Latvijas alu pagājušajā gadā dzēruši arī tādās tālās zemēs, kā Barbadosa, Bahamu salas, Kipra, Singapūra, Austrālija, pavisam pagājušajā gadā alu esam eksportējuši uz 51 valsti. Savukārt importējuši alu esam no 18 valstīm. Vispopulārākais Latvijā ir lietuviešu, igauņu, baltkrievu un krievu alus. Vistālāk ceļojušais- meksikāņu alus. Alus importa apjoms pagājušajā gadā, tomēr bijis lielāks nekā eksporta apjoms.

Kā valsts budžets ietekmē procentu likmes?

Valstis, kas dzīvo ar budžeta deficītu, ir spiestas aizņemties, naudu tām aizdod uz procentiem, jo procenti lielāki, jo valstij mazāk naudas citiem izdevumiem. Procentu lielums, jeb likmes parāda cik aizdevēji uzticas parādniekiem, jo lielāks risks, jo augstākas procentu likmes. Krīzes sākumā uz milzīgajiem valstu parādiem finanšu tirgi nereaģēja adekvāti, parādi auga, bet likmes nepalielinājās. Aizdevēji arī eirozonā tagad ir kļuvuši par fiskālās disciplīnas uzraugiem. Tām valstīm, kas aizņemas mazāk un tērē saprātīgāk, procentu likmes ir zemākas. Situācija pēc nesenajām vēlēšanām Itālijā parādīja, ka tiklīdz rodas šaubas par to politisko gribu dzīvot taupīgāk, procentu likmes strauji pieaug. Tas mudina politiķus savest savas valsts finanses kārtībā. Latvijai ir izdevīgi iestāties tādā eirozonā, kurā ievēro fiskālo disciplīnu.