Monthly Archives: February 2014
You are browsing the site archives by month.
Kas ir nodarbinātie darba meklētāji un bezdarbnieki

Kas ir nodarbinātie darba meklētāji un bezdarbnieki? Par to un citām svarīgām lietām – skatieties šajā video.

Par nodarbinātajiem uzskata tos, kuri veic jebkādu darbu, tas attiecas arī uz pašnodarbinātām personām. Jaunākie dati rāda, ka Latvijā nodarbināti 898 tūkstoši. Par darba meklētājiem uzskata personas, kuras nekur nestrādā, taču aktīvi meklē darbu un ir gatavi sākt strādāt tuvāko divu nedēļu laikā. Šādu cilvēku Latvijā ir 12,8% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Par bezdarbnieku kļūst, kad nestrādājošais reģistrējas nodarbinātības valsts aģentūrā, kura viņam piešķir bezdarbnieka statusu. Status ļauj saņemt bezdarbnieka pabalstu un karjeras konsultācijas, iegūt algotu pagaidu sabiedrisko darbu, kā arī iespējas mācīties jaunam arodam. Aprīļa beigās reģistrētais bezdarba līmenis bija 10,4% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.

Kāda ir lielo uzņēmumu ietekme uz tautsaimniecības datiem?

Kāda ir lielo uzņēmumu ietekme uz tautsaimniecības datiem? Atbilde ir šajā video:

Analizējot tautsaimniecības datus bieži var saskarties ar pēkšņām dažu rādītāju svārstībām. Izrādās mazā valstī šie dati īsā laika posmā var būt daudz nepastāvīgāki, nekā lielās zemēs. Vai tāpēc būtu jāsatraucas par valsts ekonomikas izaugsmi? Piemēram, rūpnieciskās ražošanas un ārējās tirdzniecības ikmēneša dati var strauji svārstīties lielo uzņēmumu darbības dēļ. Pēdējā laikā novērojams apstrādes rūpniecības kritums, jo Liepājas metalurga ražošana ir apstājusies. Tas gremdē visas nozares rādītājus. Taču aina mainās, ja neņem vērā metāla apstrādes jomu. Bez tās apstrādes rūpniecībā pagaidām nekas nenorāda uz plašākām problēmām. Kamēr viens liels uzņēmums nekļūst par visas valsts grūtībām, satraukumam nav pamata. Taču jāatceras, ka lielajiem uzņēmumiem ietekme uz tautsaimniecību arī ir liela.

Swedbank Business Network

Pievienojieties Swedbank Business Network: businessnetwork.lv

Swedbank uzņēmumu tīkls Business Network ir biznesa kontaktu apmaiņas tīkls, ko veido paši uzņēmēji. Tas dod iespēju paplašināt biznesa partneru loku, iegūt izdevīgus piedāvājumus, veicināt pārdošanu un izmantot lieliskus ikdienas darījumu pārvaldības rīkus. Business Network piedāvā Jums pārskatāmu biznesa kontaktu grāmatu. Lieliska iespēja ikvienam uzņēmumam ir piedāvājumu sadaļa, kurā iespējams izteikt īpaši izdevīgus piedāvājumus citiem uzņēmumiem, kā arī pašam pieteikties to piedāvājumiem. Lai izveidotu piedāvājumu, Jums tikai jānorāda tā nosaukums, oriģinālā cena, atlaides apjoms, akcijas laika periods un pieejamo vienību skaits, kā arī jāievada neliels piedāvājuma apraksts. Tā pat iesaka ievietot produkta attēlu, turklāt varēsiet izteikt savus piedāvājumus Swedbank privātpersonām programmā ”Gudrie punkti”, tas ir izdarāms sadaļā piedāvājums privātpersonām, kur atradīsiet piedāvājumu rezervācijas kalendāru. Izklausās pēc lieliskas biznesa iespējas, vai ne? Un tas nebūt nav viss, te pieejami arī citi noderīgi rīki Jūsu uzņēmuma attīstībai. Rēķinu veidošanas programma, diskusiju forums, jaunākās biznesa ziņas, kalendārs un citi palīgi. Pievienojieties Swedbank uzņēmumu tīklam Business Network.

Vai Latvijas ekonomika atkal nepārkarst?

Vai Latvijas ekonomika atkal nepārkarst? Skatieties šo video, lai rastu atbildi uz šo jautājumu!

Krīze Latvijā atnāca ekonomikas pārkaršanas dēļ, kad cenas un algas pieauga nepamatoti ātri. Nekustamo īpašumu cenas bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc tā sauktais burbulis pārplīsa. Tagad, kad tautsaimniecība atgūstas, atkal saskaramies ar bažām, ka nekustamo īpašuma cenu kāpums varētu izraisīt jaunu ekonomikas pārkaršanu. Taču cenu dinamika apliecina, ka bažām nav pamata. Arī darba alga un darba ražīgums ir faktors, kas nosaka ekonomikas stabilitāti. Izlīdzinot algas ar darba ražīgumu izdevies panākt stabilu ekonomisko attīstību ar pamatotu algas pieaugumu. Tas savukārt ir ietekmējis inflācijas mazināšanos, kura no draudīgajiem 15% 2008. gadā ir samazinājusies līdz 2,3% pērn. Lai gan Latvijas ekonomika šobrīd atkal ir straujāk augošā ES, ekonomiskā izaugsme pārkaršanas draudus nerada.

Naudas funkcijas – vērtību mērs

Viens no naudas uzdevumiem ir kalpot par līdzekli ar kuru var salīdzināt dažādu preču un pakalpojumu cenas. Norēķinos izmantot bartera darījumus ir apgrūtinoši, jo prātā jāpatur simtiem dažādu preču vērtība, piemēram, padomju savienības sabrukšanas priekšvakarā, kad rublis vairs nespēja pildīt vērtību mēra funkcijas, laikraksts ”Komersants” publicēja preču vērtību salīdzināšanas tabulas. No tām varēja uzzināt, ka 1 tonna cementa ir 6 kg tērauda, vai 300 ķieģeļu vērtībā. Nosakot naudas vienību kļūst daudz vieglāk salīdzināt dažādu preču vērtību. Eiro, ASV dolārs un daudz citu valūtu ir labs preču vērtību mērs. Šajās valūtās izteiktā preču cenas atspoguļo tām piemītošo vērtību, lai salīdzinātu dažādās valūtās izteiktu preču vērtības, nepieciešams zināt šo valūtu maiņas kursu, tas ir vienas valūtas cenu, kas izteikta citā valūtā.

Vai eirozonai ir nākotne

Vai eirozonai ir nākotne? Uzziniet jau tagad, vai eirozonai ir nākotne!

Situācija eirozonā uzlabojas, krīzes mākto valstu finansiālā situācija kļūst labāka. To apliecina kredītreitingu aģentūru vērtējums. Pērnā gada beigās samazinājās bažas par Grieķijas maksātnespēju. Kredītreitingu aģentūras to novērtēja paaugstinot Grieķijas reitingus. Optimistisks noskaņojums finanšu tirgos nav tikai par Grieķiju, investori aizvien vairāk sāk uzticēties eirozonai kopumā, jo valstis rūpējas viena par otru, tāpēc samazinās procentu likmes arī vissmagāk skartajām valstīm. Vēl viena svarīga pazīme eirozonas nākotnei ir tekošā konta deficīts, tas nozīmē valstī ienākošās un no valsts izejošās naudas attiecību. Eirozonas valstis strādā efektīgāk un atgūst konkurētspēju, tāpēc šī attiecība aizvien uzlabojas. Lēmumi, kas pieņemti, lai stiprinātu krīzē nonākušās valstis, iedarbojas. Tās ir labas ziņas Latvijas ekonomikai un plānam pievienoties eirozonai.

Vai zudīs devalvācijas rēgs?

Vai zudīs devalvācijas rēgs:

Lata kurss pret eiro jau vairāk nekā 8 gadus ir palicis nemainīgs. Tomēr krīžu, vai baumu gadījumā daudzi iedzīvotāji steidz latus samainīt pret kādu citu valūtu. Cilvēki baidās, ka lats tiks devalvēts. Devalvāciju bieži pamato ar rūpēm par Latvijas uzņēmējiem, taču devalvācija nozīmētu, ka cenas latos strauji pieaugtu, samazinātos latu ietaupījumu vērtība un ievērojami pieaugtu maksa par kredītiem eiro, jo lai nopirktu kredītmaksājumiem nepieciešamos eiro būtu jāmaksā vairāk latu. Baumas par devalvāciju vienmēr izrādījušās nepamatotas un baumu iespaidā iemainītos eiro cilvēkiem nākas mainīt atpakaļ uz latiem. Atkārtoti veicot naudas maiņu tiek zaudēta diezgan būtiska uzkrājumu daļa. Pievienojoties eirozonai norēķinos lietotā valūta iegūs noturību pret spekulācijām, bet iedzīvotāji lielāku ticību tās stabilitātei.

Pieteikšanās internetā

Cilvēkam ir daudz iemeslu, lai aizņemtos naudu vai pieteiktos kredītiem. Daži no tiem varētu būt automašīnas iegāde, izglītības izdevumi, kāzu izdevumi utt. Pārsvarā, kad Jums ir nepieciešams kredīts, Jums ir jāsedz kādi steidzami izdevumi, tāpēc patērētāji vienmēr meklē ātri iegūstamu naudas summu. Ja Jūs vēlaties iegūt ātru kredītu, Jūs varat iegūt to ļoti viegli, izmantojot ātros patēriņa kredītus. Ātrā apstrāde, ko piedāvā šie kredīti, ļauj aizņēmējam iegūt nepieciešamo naudu gandrīz uzreiz. Pieteikumu apstiprināšana internetā ir devusi aizņēmējiem iespēju iegūt lielu naudas summu, neizšķērdējot daudz laika dokumentu apstrādei. Agrāk, manuālais pieteikšanās process bija laikietilpīgs un patērēja diezgan daudz no aizdevēja tik dārgā laika. Bet tagad, pieteikšanās internetā neaizņem īpaši daudz laika.

Kā iegūt naudu

Iegūstiet to šeit

Ātrākais veids, kā iegūt naudu, ir izmantojot ātro kredītu. Jūsu pieteikums tiks apstiprināts minūšu laikā un Jūs varēsiet saņemt naudu savā kontā jau nākamajā rītā, vai arī jau tai pašā dienā. Process ir vienkāršs – vienkārši dodieties internetā, ievadiet savu kontaktinformāciju, ienākumu avota un konta informāciju. Ātro kredītu uzņēmumi var pārbaudīt Jūsu informāciju internetā.

Latvijas finanšu tirgus ir pārpildīts ar dažādām kredītu iespējām. Tas, kāda veida kredīts Jums ir nepieciešams, ir atkarīgs no Jūsu finanšu stāvokļa. Aizņēmējam ir pilnīga brīvība izmantot kredīta summu pēc saviem ieskatiem.

Ātrie patēriņa kredīti

Ātrie patēriņa kredīti pamatā ir kredīti bez ķīlas, kas nozīmē, ka tiem nav nepieciešams nodrošinājums. Tā kā nav nepieciešama ar ķīlu saistītā pārbaude, kredīts tiek piešķirts ļoti ātri. Atkarībā no situācijas, pieteikuma iesniedzējs var aizņemties summu no dažiem latiem līdz pat vairākiem tūkstošiem latu. Kredīts tiks piešķirts Jums pēc Jūsu personīgo datu pārbaudes. Procentu likme šiem kredītiem tomēr ir salīdzinoši augsta. Atmaksas termiņš ir ļoti īss, lai aizņēmējs varētu atmaksāt summu noteiktā laika posmā. Ātro patēriņa kredītu priekšrocības ietver ātru piešķiršanu, pieteikšanos internetā, kā arī kredīta piešķiršanu bez ķīlas.

Ikviens var ietaupīt daudz laika, iegūstot ātros kredītus un piesakoties tiem internetā, Jūs ietaupīsiet vairāk laika un naudas. Tikai iesniedziet savus personas datus attiecīgajā mājas lapā un Jūs gandrīz uzreiz saņemsiet kredīta summu savā kontā. Bet vispirms salīdziniet dažādus kredītu piedāvājumus un izvēlieties labāko un izdevīgāko. Došanās internetā sniedz Jums vairākas priekšrocības, piemēram, elastīgu atmaksas termiņu, zemu procentu likmi, utt.

Ātrie patēriņa kredīti kļuva pieejami pēc tam, kad tika ieviesta kredītu apstrāde internetā. Veiciet rūpīgu pētījumu internetā un atrodiet aizdevējus, kas piedāvā zemākas procentu likmes par šiem kredītiem.  Nosaukums ātrie patēriņa kredīti ir radies tādēļ, ka Jūs varat ātri iegūt kredīta summu savās rokās ar interneta palīdzību. Tā ir labākā un drošākā metode, kā pieteikties šiem kredītiem. Tādā veidā Jūs varat iegūt iespēju ignorēt sarežģītās procedūras un izvairīties no dokumentu kaudzēm. Jums tikai jāsalīdzina kredītu piedāvājumi no dažādiem aizdevējiem un jāiegūst lēts un izdevīgs kredīts.

Bigbank patēriņa kredīts

BigBank ir populārs patēriņa kredīta aizdevējs. Bigbank patēriņa kredīts piemērots klientiem, kurš vēlas aizņemties kredītu uz ilgāku laika posmu. BigBank patēriņa kredīts var būt ļoti labs īstermiņa risinājumiem, vidēja ilguma risinājumiem vai pat ilga laika risinājumiem. Apskatiet BigBank piedāvājumu, izvērtējiet visus nosacījumus, izlasiet līgumu, izvērtējiet savu maksātspēju un piesakieties BigBank patēriņa kredītam internetā.

Bigbank

Cik aizdos BigBank aizdevējs

BigBank aizdos patēriņa kredītu līdz 7000 LVL bez ķīlas un galvojuma, ja Jums būs stabili ienākumi, kas radīs pārliecību, ka patēriņa kredītu variet atļauties ne tikai aizņemties, bet arī atmaksāt. Atmaksas termiņš ir elastīgs. Izvēlieties atmaksas termiņu, kāds ir nepieciešams kredīta atmaksai. Kredīta atmaksa var būt līdz 5 gadiem.

Vai BigBank ir vienīgā iespēja

BigBank patēriņa kredīts ir tikai viens no risinājumiem, ja nepieciešama nauda, kādam konkrētam mērķiem. Atcerieties, ka kredīts ir finansiālas saistības un to aizņemties var tikai cilvēki ar ienākumiem un spēju to atdot.

Kādos gadījumos BigBank atsaka patēriņa kredītu

Tie ir trīs loģiski atteikuma iemesli. Negatīvs lēmums var būt, ja kredīta pieteikuma iesniedzējam ir pamatoti vai nesen reģistrēti maksājumu kavējumi, nepietiekami ienākumi vai pārāk lielas jau esošās kredītsaistības. Tas ir ļoti loģiski, jo patēriņa kredītu un jebkādu citu kredītu var saņemt cilvēki ar labu kredītvēsturi, ienākumiem un bez saistībām vai nelielām saistībām. Ja Jums jau ir kredītu un citas finansiālas saistības, tad nekāda veida kredīts nav risinājums, jo papildus saistības var radīt tikai lielākas problēmas.

Pieteikums internetā

Jūs varat izvairīties no dokumentu kalniem, aizpildot veidlapas internetā un Jums ir arī iespēja vienlaicīgi piekļūt bezgalīgam aizdevēju daudzumam patēriņa kredītu salīdzināšanas vietnēs (www.lbta.lv). Ja Jūs nevarat saņemt patēriņa kredītus un nevēlaties lūgt draugiem vai ģimenei, lai aizdod Jums naudu, kas Jums ir nepieciešama, vienmēr ir vēl viena iespēja. Jūs varētu palūgt draugam vai ģimenes loceklim parakstīties kā otram pieteikuma iesniedzējam  (galvotājam), ja Jūs nevarētu veikt maksājumus. Šis ir veids, kā Jūs varētu saņemt kredītu, ko vēlaties.

Nenodrošināti kredīti

Kredīti, kurus var iegūt bez nodrošinājuma ieķīlāšanas, ir nenodrošināti un tiek dēvēti par kredītiem bez ķīlas. Šie kredīti ir izdevīgi tādā ziņā, ka pretendenti var piekļūt kredīta summai bez vajadzības ieķīlāt jebkādu nodrošinājumu. Tomēr tā paša iemesla dēļ aizdevēji apstiprina kredītus pret augstu procentu likmi, padarot kredītus nedaudz dārgākus. Protams, Jūs vēlaties kredītus, kas tiek piedāvāti ar reālām likmēm. Tā vietā, lai meklētu citas alternatīvas, Jūs varat izmantot patēriņa kredītus bez ķīlas ar zemām procentu likmēm.

Kredīts

Patēriņa kredīti bez ķīlas

Patēriņa kredīti bez ķīlas ir kredīti, kam nav nepieciešams nodrošinājums. Tas nozīmē, ka pieteikuma iesniedzēji var iegūt finansējumu, nepakļaujot sevi nekādam riskam. Šie kredīti ir pieejami cilvēkiem ar ienākumiem un labu kredītvēsturi. Tā kā šie kredīti tiek apstiprināti bez nodrošinājuma, nav nepieciešams veikt ķīlas novērtēšanu, kas ļauj aizdevējam nodrošināt tūlītēju kredīta apstiprinājumu.

Kredīta apstiprinājums ir pilnībā atkarīgs no Jūsu ienākumiem un atmaksas spējas. Turklāt, pamatojoties uz šo informāciju, aizdevēji piemēro kredīta noteikumus un nosacījumus. Ja Jums ir stabils finanšu stāvoklis un pozitīva bankas bilance, tad Jūs, protams, varat iegūt šos kredītus ar zemām procentu likmēm. Tā kā šie kredīti tiek apstiprināti bez pienācīga nodrošinājuma, procentu likme ir nedaudz augstāka kā parasti. Protams, tas tiek darīts, lai samazinātu riska faktoru. Tomēr detalizēts un visaptverošs tirgus pētījums palīdzēs Jums atrast aizdevējus, kas piešķirs Jums kredītu par pieņemamām likmēm.

Zemu procentu likmju patēriņa kredīti bez ķīlas ir plaši pieejami aizņēmējiem, kas atrodami gan tradicionālajā, kā arī interneta tirgū. Pat tad ir ieteicams doties pie aizdevējiem internetā, jo, pieteikšanās internetā ļaus Jums piekļūt lielam aizdevēju klāstam. Salīdzinot un pretstatot aizdevēju piedāvājumus, Jūs varat droši iegūt vislabāko kredītu darījumu. Turklāt Jūs varat pieteikties kredītiem esot birojā vai mājās jebkurā brīdī.