Monthly Archives: June 2014
You are browsing the site archives by month.
Pirmā Latvijas eiro kolekcijas monēta

Kam veltīta pirmā Latvijas eiro kolekcijas monēta? Pirmā Latvijas eiro kolekcijas monēta veltīta Ainažu jūrskolai! Vairāk video:

Latvijas Banka laiž klajā Ainažu jūras skolas 150 gadu jubilejai veltītu 5 eiro sudraba monētu. Tādejādi turpinot kolekcijas monētu izlaišanu ar Latviju saistošiem sižetiem un augstvērtīgu māksliniecisko izpildījumu. Krišijāņa Valdemāra dibinātajai Ainažu jūras skolai bija būtiska loma gan jūrniecības attīstībā gan nācijas pašapziņas veidošanā. Jaunās monētas, reversa, dizainu veido Vidzemes piekrastē izveidoto burukuģu kopijas, savukārt aversa, kompass ar sarkani iekrāsotu norādi uz ziemeļiem. Mākslinieks Ivars Drulle veidojis arī monētas ģipša modeli, kura diametrs sasniedza 20 cm. Pēcāk tas tika nosūtīts uz kaltuvi Nīderlandē, ieskanēts un samazināts atbilstoši monētas lielumam. Kolekcijas monētas pēc būtības ir mākslas darbi, kas ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasīti. Monētas Ainažu jūras skola tirāža ir 5000 eksemplāru.

Pārskaitījums mobilajā aplikācijā

Pārskaitījums Swedbank mobilajā aplikācijā:

Ja tev steidzami nepieciešams kādam pārskaitīt naudu, atver Swedbank aplikāciju un paveic to vienā acumirklī. Lejupielādē aplikāciju un turpmāk kārto naudas lietas vēl ērtāk – savā telefonā!

Latvijas gada monēta

Kuras ir tās septiņas jubilejas un piemiņas monētas, kaltas sudrabā un zeltā?

2013. gadā Latvijas Banka izlaida septiņas jubilejas un piemiņas monētas, kaltas sudrabā un zeltā. Šajā video ar tām tiek piedāvāts iepazīties tuvāk. Sabiedrības balsojumā par ‘’Latvijas gada monētu 2013’’ atzīta ‘’Šūpuļa monēta’’. Tās grafiskā dizaina autore ir māksliniece Anita Paegle, bet plastisko veidojumu radījis mākslinieks Jānis Strupulis.