Monthly Archives: September 2014
You are browsing the site archives by month.
Eiro Baltijas ceļš

Jaunā eiro kolekcijas monēta ‘’Baltijas ceļš’’.

Atzīmējot Baltijas ceļa 25 gadskārtu, Latvijas Banka laiž apgrozībā unikālajai akcijai veltītu 5 eiro sudraba kolekcijas monētu. 1989. gada 23. augustā aptuveni 2 miljoni baltiešu sadevās rokās 600 kilometrus garā ķēdē, uz 15 minūtēm savienojot Tallinu, Rīgu un Viļņu. Lai gan Latvijas komunistiskās partijas centrālā komiteja lika šķēršļus ‘’Baltijas ceļa’’ norisei, noteiktajā laikā sāka dunēt baznīcu zvani, cilvēki izgāja uz ceļa un sadevās rokās. Jaunās monētas grafisko dizainu veidojis mākslinieks Visvaldis Asaris, kurš students būdams piedalījās vēsturiskajā akcijā. Toreiz gūtie iespaidi palīdzēja izvēlēties tieši tos simbolus, kas visprecīzāk atklāj ‘’Baltijas ceļa’’ nozīmi. Uz monētas redzama pīne ar tajā ievītām lentēm triju Baltijas valstu karogu krāsās, kā arī koka stumbrs ar saknēm. ‘’Baltijas ceļa’’ 25 gadskārtai veltītās monētas ģipša modeli veidojusi māksliniece Ligita Franckeviča un tā kalta Nīderlandē.

Swedbank overdrafts

Swedbank ir viena no tām, Latvijā esošajām bankām, kas overdrafta vietā piedāvā citus pakalpojumus, piemēram, kredītlīniju vai dažāda veida kredītkartes.

Swedbank overdrafts tiek aizstāts ar kredītlīniju vai kredītkartēm, kuru darbības princips ir ļoti līdzīgs overdrafta darbības principam.

Noformējot kredītlīniju vai izveidojot kredītkartes, tiek piedāvāta iespēja saņemt aizdevumu, papildus līdzekļus savā algas kontā, kurus iespējams tērēt pēc pašu vēlmēm un vajadzībām, maksājot procentus tikai par to summu, kas iztērēta.

Swedbank kredītlīnijai iespējams pieteikties internetbankā un pieejamā aizdevuma summa ir sākot no 700 EUR.Izmantotā aizdevuma daļa dzēsīsies ik reizi, kad jūsu kontā tiks ieskaitīta pietiekoši liela summa, turklāt procenti par aizdevumu būs jāmaksā tikai par to summu, kuru būsiet izmantojis.

Lai pieteiktos Swedbank kredītlīnijai:

 • Jums jābūt sasniegušam 18 gadu vecumu.
 • Jūsu kredītvēsturei jābūt pozitīvai.
 • Jums jāsaņem regulāri ienākumi vismaz 500 EUR mēnesī, pēc nodokļu nomaksas.
 • Nepieciešams algas konts Swedbank.
 • Algai jau pirms tam jābūt ieskaitītai Swebank kontā.

Swedbank kredītkartes iedalās vairākos līmeņos (Swedbank kredītkarte, Kredītkarte ar fiksētu maksājumu utt.) un to kredītlimiti un saņemšanas nosacījumi ir atkarīgi no kartes tipa, piemēram,

Lai saņemtu Swedbank kredītkarti:

 • Jābūt sasniegušam vismaz 18 gadu vecumu.
 • Jābūt regulāriem ienākumiem no 252 EUR mēnesī, pēc nodokļu nomaksas
 • Jābūt pozitīvai kredītvēsturei.

Lietojot kredītkartes, procentu maksājumi jāveic tikai par summu, kuru esat iztērējis.

Nordea overdrafts

Nordea overdrafts ir kredītlimits, ko banka piešķir saviem klientiem, ņemot vērā to regulāros ienākumus. Overdraftu iespējams tērēt pēc pašu ieskatiem, un procenti ir jāmaksā tikai par to naudas summu, kuru esat iztērējis. Summu, kuru būsiet iztērējis, segs katrs maksājums, kas ienāks jūsu bankas kontā, piemēram, jūsu mēnešalga.

Noformējot overdraftu, jūs nodrošināties ar papildus līdzekļiem, kuri vajadzības gadījumā jums būtu pieejami, jebkurā diennakts laikā, turklāt ne vienu reizi vien, jo uzreiz pēc iztērētās summas dzēšanas kredītlimits atkal ir pieejams.

Minimālā aizdevuma summa, kuru saņemsiet, noformējot Nordea overdraftu, ir 150 EUR, taču maksimālā 2 mēnešalgu apmērā – līdz 12 000 EUR. Overdraftu iespējams pieteikt internetbankā, vai dodoties uz kādu no Nordea bankas filiālēm un aizpildot pieteikumu.

Ja algu saņemat Nordea bankas kontā, piesakot overdraftu pietiks ar personu apliecinošu dokumentu, taču, ja algu saņemat citā bankā būs nepieciešams konta izraksts vai VSAA izziņa par ienākumiem pēdējo 6 mēnešu garumā.

Lai saņemtu Nordea overdraftu:

 • Jums jābūt sasniegušam 18 gadu vecumu.
 • Jāsaņem regulāri ienākumi vismaz 450 EUR apmērā pēc nodokļu un citu kredītu nomaksas.
 • Jābūt pozitīvai kredītvēsturei.
 • Jābūt, vismaz 3 mēnešus senam, bankas kontam Noredea bankā.

Procentu maksājumi, par iztērēto Overdrafta summu atšķiras, atkarībā no tā, pie kura līmeņa klientiem piederat – parasti tie ir robežas no 20% -26%.