Monthly Archives: January 2015
You are browsing the site archives by month.
Latvijas Banka

Latvijas Bankas vēsture, uzdevumi un funkcijas!

Latvijas banka ir Latvijas Republikas Centrālā banka. Latvijas Centrālās Bankas mājas lapa, kurā radīsi atbildes uz jautājumiem par Latvijas Banku.

Swedbank kredītkartes

Šī Zviedrijas banka izveidojusies 1820. gadā un tā pārsvarā darbojas Zviedrijā un Baltijas valstīs. Latvijā ienāca 1995. gadā ar nosaukumu Hansabanka līdz 2006. gadā tika pārsaukta par Swedbank. 2010. gadā tika atzīta par otru vērtīgāko uzņēmumu Latvijā aiz Latvenergo.

Swedbank nodarbojas gan ar uzņēmumu, gan privātpersonu kreditēšanu, investīciju apkalpošanu, kā arī ar citiem pakalpojumiem. Swedbank ir viena no uzticamākajām, populārākajām un pamanāmākajām Latvijas bankām, kas cita starpā piedāvā arī kredītkartes privātpersonām.

Pašlaik Swedbank Latvijā piedāvā 4 veidu kredītkartes:

Swedbank Kredītkartes – zemākā līmeņa kredītkarte. Piedāvā īpašas atlaides un bezprocentu periodu. Lai saņemtu šo kredītkarti (un vispār jau arī visas pārējās)  ir nepieciešama pase, regulāri ienākumi (vismaz 252 eiro mēnesī), 18 gadi un pozitīva kredītvēsture.

Kredītkarte ar fiksētu maksājumu – šī karte piemērota neplānotiem ikdienas un lielākiem pirkumiem. Iztērēto kredītlimitu var atmaksāt veicot konkrētas iemaksas katru mēnesi. Noteikumi, lai saņemtu šo kredītkarti, ir līdzīgi kā standarta Swedbank kredītkartēm.

Zelta Kredītkarte – šo karti iespējams saņemt Swedbank klientiem kuru ienākumi mēnesī vismaz ir 700 eiro. Ar šo kredītkarti iespējams saņemt aizdevumu bez noteikta atmaksāšanas termiņa. Procenti atmaksājot nav ja kredīts tiek atmaksāts līdz nākamā mēneša 10. datumam.

Visa Platinum – šī augstākā līmeņa kredītkarte tiek izsniegta tikai Swedbank privātpersonu lojalitātes klientiem, tāpat šo karti iespējams iegūt savā īpašumā, ja ienākumi mēnesī ir vismaz 4000 eiro. Visa Platinum ir lielākā gada apkalpošanas maksa no visām kredītkartēm, taču arī mazākie procenti. Tā ir apliecinājums jūsu pirktspējai, kā arī nodrošina ārpuskārtas klientu apkalpošanu un citas ekstras – piemēram, atlaides un īpašas uzgaidāmās telpas neskaitāmās starptautiskajās lidostās.

Visbiežāk Latvijas iedzīvotāji izvēlas kredītkartes, lai nodrošinātu sirdsmieru. 36% Latvijas iedzīvotāju ir kredītkarte, taču tikai 16% to aktīvi izmanto ikdienas vajadzībām. Pārējie 20% tās izmanto kā “drošības spilvenu”, t.i., kā lētāku ātro kredītu, kas palīdz gadījumos, kad radies neparedzēts finanšu iztrūkums. Veseli 38% to izmanto tādiem ikdienišķiem pirkumiem kā degviela, pārtika, higiēnas preces, bet pārējie to izmanto neparedzētu izdevumu segšanai gan Latvijā, gan ārpus tās.

Swedbank kredītkartes ir drošības garants, maksātspējas pierādījums, kas nodrošina, ka nekad nepaliksit bez vajadzīgajiem līdzekļiem.

Jaunā 10 eiro banknote

Eiropas sērijas 10 € banknotes pretviltošanas elementi

Eiro naudaszīmēm ar 23. septembri pievienojas jauna laidiena 10 eiro banknote. Turpmāk apgrozībā būs divi nedaudz atšķirīgi desmitnieki. Atgādinām trīs svarīgas banknotes drošības pazīmes. Pirmkārt pretviltošanas josla, apskatot banknoti pret gaismu, redzama tumša līnija, kas iestrādāta banknotē. Otrā izlaiduma banknotēm uz šīs joslas ir nominālvērtības skaitlis un eiro simbols. Otrkārt ūdens zīme, apskatot pret gaismu jauno banknoti, ūdens zīmē redzams nominālvērtības skaitlis un sievietes portrets. Treškārt smaragdzaļais skaitlis, pagrozot jauno banknoti, nomināla skaitlis 10 maina krāsu no smaragdzaļas uz tumši zilu, un tajā vērojams kustīgs gaismas efekts.

Baltajai grāmatai veltīta kolekcijas monēta

Jauna kolekcijas monēta, kura veltīta Jaunsudrabiņa grāmatai ‘’Baltā grāmata’’.

Latvijas Banka laiž klajā jaunu 5 EUR sudraba kolekcijas monētu, kura veltīta Jāņa Jaunsudrabiņa ‘’Baltajai grāmatai’’. Šajā sakarā ir izveidojusies interesanta sakritība, ‘’Baltajai grāmatai’’ aprit 100 gadi un ‘’Baltajai grāmatai’’ ir arī tāds apakšvirsraksts ‘’100 bērnības stāsti’’ un vēl tas, ka šī ir arī 100 Latvijas Bankas kolekcijas monēta. Tātad kopā sanāk trīs simtnieki. Šī monēta ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā.

Šī ir simtā Latvijas Bankas izdotā kolekcijas monēta un otrā kolekcijas monēta ar eiro nominālu.