Monthly Archives: March 2015
You are browsing the site archives by month.
Aizdevums

Aizdevums.lv jeb kādreizējais Nelss līzings ir skandināvu koncernam Marginalen AB piederošs licencēts nebanku kredītu uzņēmums. Tas dibināts 1999. gadā un 2009. gadā ieguva tagadējo nosaukumu, kā arī pievērsās ātro kredītu tirgum. Aizdevums.lv centrālais birojs atrodas Rīgā, Cēsu ielā 31 k-3/4. Tam ir kopā 8 filiāles – 2 atrodas Rīgā, bet pārējās – lielākajos novadu centros.

Pašlaik Aizdevums.lv piedāvā gan īstermiņa, gan vidēja termiņa aizdevumus, kā arī kredītmaksājumu apdrošināšanas pakalpojumus. Aizdevums.lv ir arī līzinga partneris daudziem uzņēmumiem, kā arī piedāvā kredītu transportlīdzekļa iegādei.

Aizdevums.lv piedāvātie kredīti

 • Kredīts pirkumiem un pakalpojumiem – 70 līdz 4500 eiro, kredīts ir bez pirmās iemaksas, taču precēm, kuru vērtība pārsniedz 1400 eiro, aizdevums nedrīkst pārsniegt 90% no preces cenas (t.i., klientam jāveic vismaz 10% pirmā iemaksa). Šis kredīts pieejams termiņā līdz 36 mēnešiem. Tas tiek izsniegts gan tiešsaistē, gan pie sadarbības partneriem, piemēram, XX un XXX Maxima lielveikalos. Lai kredītu saņemtu, jābūt vismaz 18 gadus vecam LR iedzīvotājam, kuram ir regulāri ienākumi.
 • Kredīts auto iegādei – aizdevums transportlīdzekļa iegādei pieejams summā no 70 līdz 10 000 eiro. Tāpat kā kredīts pirkumiem un pakalpojumiem, tas pieejams no 18 gadu vecuma. Termiņš ir līdz 7 gadiem, turklāt Aizdevums.lv neprasa KASKO apdrošināšanu vai signalizācijas ierīkošanu. Iespējams saņemt kredītu pirms paša auto izvēles, piemēram, noliekot sev budžetu 7000 eiro apmērā būs iespējams saņemt 6300 eiro (virs 1400 eiro pieejami tikai 90% no pirkuma cenas), kurus varēs tērēt mašīnas iegādei 30 dienu laikā.
 • Naudas kredīts – tādi paši nosacījumi kā kredītam pirkumiem un pakalpojumiem, taču bez preču iegādes. Naudas aizdevums ir vienkārši patēriņa kredīts. Tam iespējams pieteikties internetā un filiālēs. Iespējams arī izvēlēties kredītmaksājumu apdrošināšanu. Tas ir, ja kredītņēmējam iestājas bezdarbs, ilgstoša slimība, nāve vai invaliditāte, tiek segti izdevumi vai, pēdējā gadījumā, kredīts visā pilnībā. Visus Aizdevums.lv izsniegtos kredītus iespējams atmaksāt pirms laika, nemaksājot ne soda naudu, ne procentus pilnā apmērā.

Kāpēc izvēlēties Aizdevums.lv?

Lai gan virspusēji Aizdevums.lv var izskatīties pēc kārtējā kredītdevēja, kādu Latvijā jau nupat, šķiet, būs par daudz, Aizdevums.lv piedāvā dažas visnotaļ unikālas lietas. Pirmkārt, kreditēti tiek arī pensionāri, turklāt bez vecuma ierobežojumiem. Otrkārt, aizdevums pieejams no 18 gadu vecuma, lai gan citi kredītdevēji izsniedz aizdevumus tikai no 20 gadu vecuma, dažreiz arī 21 gada. Tāpat Aizdevums.lv piedāvā to, ko citi nepiedāvā nemaz vai piedāvā tik reti, ka par to nav vērts runāt – tas ir, gadījumā, ja radušās finansiālas problēmas, ir iespējams izmainīt maksājumu grafiku vai pārvietot dažus mēneša maksājumus uz kredīta termiņa beigām.

Naudas funkcijas – starptautiska lietojamība

Viena no naudas funkcijām ir būt par pasaules naudu, jeb citiem vārdiem – spēja to brīvi apmainīt pret precēm un pakalpojumiem ārpus tās valsts, kurā šī nauda ir izlaista.

Pasaulē ir ap 200 valstu un lielākajā daļā šo valstu ir sava valūta. Taču starptautiskos norēķinos izmanto tikai nelielu daļu šādu valūtu. Arī lata pielietojamība pasaulē ir ļoti neliela, izņemot tuvākās kaimiņzemes latus gandrīz neviens nepazīst. ASV dolāri ir vislabāk zināmā nauda pasaulē, par naftu un labību pasaules tirgos visbiežāk norēķinās tieši ASV dolāros. Tos norēķinos ir gatavi pieņemt pat vistālākajos pasaules nostūros. Eiropas valstis, lai veicinātu izdevīgākus un ērtākus norēķinus, izveidojušas kopīgu ekonomisko telpu ar spēcīgāku kopējo valūtu eiro. Jau aptuveni 40% no globālajiem tirdzniecības darījumiem tiek veikti eiro.

Patēriņa kredīts augstskolai

FinansesVairums no mums ir ļoti norūpējušies par to, ka mums visiem ir nepieciešams strādāt ar konkrētu dzīves galamērķi un izpildīt visas mūsu individuālās vajadzības, kā arī mūsu draugu un ģimenes vajadzības. Mēs visi esam par to satraucamies ik pa laikam, un reizēm mēs jūtamies veltīgi un bezjēdzīgi gadījumā, ja mēs nevaram izpildīt cerēto. Jebkurā gadījumā, ienākumi un darbs ir ļoti svarīgs mūsu dzīves aspekts, jo tas ir apliecinājums, ka mēs varam pielāgoties ātrajam 21. gadsimta dzīvesveidam.

Turklāt ir ļoti svarīgi iegūt profesiju, kas sniegs Jums iespēju pelnīt naudu līdz pat mūža galam, tomēr ne visiem tas izdodas un reizēm mūsu dzīvē ir sliktāki periodi.  Šādā gadījumā, Jūs noteikti novērtēsiet priekšrocības, ko sniedz patstāvīgs darbs.

Kad mēs esam noteikuši darba svarīgumu mūsu dzīvē, apskatīsim priekšrocības, ko tas sniedz. Pats galvenais, kas visiem būs pašsaprotami, ir tas, ka darbs sniedz mums ienākumus un līdz ar to tas palīdz mums atrisināt visus ar naudu saistītos jautājumus. Dažādu uzņēmumu darbinieki parasti saņem savu algu reizi mēnesī un no tās aprēķina visu ikmēneša izdevumus.

Tādā veidā, Jūs jau tagad domājat, ka darbs ir atbilde uz labu un piepildītu dzīvi, pareizi? Jāsaka, ka tā vis nav, jo, pat ja mums ir darbs, mūs tik un tā var piemeklēt dažādas ārkārtas situācijas, ko mēs neesam ieplānojuši savā budžetā un kam var būt nepieciešamas papildus finanses.

Ātro kredītu uzņēmumu attīstība un popularitātes pieaugums tikai liecina par to, ka mūsu ienākumi ne vienmēr var izpildīt visas dzīves vajadzības un reizēm mums ir nepieciešama papildus palīdzība, lai varētu pilnvērtīgi mācīties augstskolā. Ir skaidrs, ka ir liela daļa cilvēku, kas izmanto ātros patēriņa kredītus pie mazākās nepieciešamības, pat ja tā nav ārkārtas situācija, tādēļ šo kredītu popularitāte arī pieaug tik strauji, jo šie kredīti ir ļoti viegli pieejami jebkurā brīdī.

Lai saņemtu patēriņa kredītu:

 • Personai jābūt Latvijas Republikas pilsonim vai patstāvīgajam iedzīvotājam ar uzturēšanās atļauju.
 • Kredītu var saņemt personas kas ir vecuma robežas no 18 līdz 75 gadiem (lielākā daļa aizdevēju, kredītus izsniedz no 20 gadu vecuma, taču ir arī izņēmumi)
 • Personai jāsaņem regulāri ienākumi (tie var būt arī pabalsti)
 • Jābūt labai kredītvēsturei. Persona nedrīkst būt reģistrēta kādā no parādnieku reģistriem, kavējusi maksājumus vai kā citādi pārkāpusi kredītsaistības.
 • Jābūt personīgajam bankas kontam kādā no Latvijas bankām. Ja kredīts tiek noformēts pie nebanku aizdevēja, jābūt arī aktīvam mobilā tālruņa numuram un e-pasta adresei.

Parasti bez ķīlas aizdevumu noformēšana neprasa ilgas stundas un to iespējams paveikt vienas dienas laikā.

Nordea Kredītkartes

Šis finanšu uzņēmums radies 2000. gadā apvienojoties Ziemeļeiropas banku uzņēmumiem – Merita Bank, Unibank, Kredikassen, Nordbanken. Vēlāk šim uzņēmumam pievienojās bankas arī no Baltijas valstīm un Polijas. Nordea uzņēmuma atrodas Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Kompānijas bankas atrodas ne tikai jau iepriekšminētājos reģionos, bet arī citās Eiropas, Āzijas un Amerikas valstīs.

Nordea uzņēmuma priekšgājēji Latvijā ienāca jau 1992. gadā ar nosaukumu Latvijas Investīciju Banka. 1999. gadā nosaukums mainijās uz MeritaNordbanken Latvia, bet kopš 2001. gada banku sauc Nordea Bank. Nordea Bank piedāvā plašu kredītkaršu klāstu kas pieejams visdažādāko sociālo slāņu cilvēkiem. Kopumā Latvijā ir pieejamas 4 veidu kredītkartes.

Kredītkaršu veidi

Nordea Zelta Kredītkarte – ļoti prestiža kredītkarte ar plašu iespēju klāstu – apdrošināšanu ceļojuma laikā, kā arī iespējām saņemt dažādas atlaides. Lai savā īpašumā iegūto šo kredītkarte ikmēneša ienākumiem jābūt vismaz 450 eiro.

Patēriņa kredītkarte – nosacījumi šīs kredītkartes iegūšanai ir tādi paši kā zelta kredītkartei. Tā ir izdevīga, ja nepieciešami papildu izdevumi dažnedažādākajām dzīves situācijām.

PINS Kredītkarte – vienīgā Nordea kredītkarte bez kredītlimita. Par katru iztērēto 1 eiro un 50 centiem tu iegūsti īpašus punktus (PINS) kurus var iemainīt pret īpašām dāvanām. Agrāk bija pazīstama ar nosaukumu BalticMiles MasterCard. Lai saņemtu šo kredītkarti ikmēneša ienākumiem jābūt vismaz 700 eiro.

Stockmann MasterCard Kredītkarte – šī karte ir unikāla jo apvieno starptautisku kredītkarti ar Lielveikala Stockmann patstāvīgo klientu karti. Saņemšanas noteikumi ir līdzīgi kā PINS kredītkartei. Šī kredītkarte izceļas ar to, ka ļauj veikala patstāvīgajiem apmeklētājiem saņemt izdevīgus nosacījumus savā mīļākajā iepirkšanās vietā.

Kāpēc izvēlēties kredītkarti?

Kredītkartes lieto jau 36% Latvijas iedzīvotāju, vismaz tā vēsta bankas “Citadele” 2014. gada maijā veiktā aptauja. Aktīvi ikdienā to lieto 20, bet neparedzētiem tēriņiem kredītkarti lieto 16% iedzīvotāju. Visbiežāk kredītkartes izvēlas sākt lietot tad, kad trūkst naudas. Tādējādi kredītkartes ir tiešā konkurencē ar nebanku kredītiem – tām ir izdevīgāki procenti, taču tās grūtāk saņemt.

Nordea kartes izceļas ar dažādiem bonusiem, kas pieejami to lietotājiem, taču jau minētā aptauja liecina, ka tikai 10% izvēlas kartes dažādo piedāvājumu dēļ. Lai gan Nordea piedāvāto karšu nosacījumi ir visnotaļ labi, tāpat kā bankas piedāvātais atlaižu klāsts, visticamāk, Nordea kredītkartes izvēlēsies tieši cilvēki, kam jau ir darīšana ar šo banku – t.i., tās klienti.

Izvēlies savu ‘’Latvijas gada monētu 2014’’

Latvijas Banka izsludina aptauju ‘’Latvijas gada monēta 2014’’. Latvijas Banka aicina ikvienu izteikt viedokli par to, kurš no mazajiem mākslas darbiem, 2014. gadā tapušajām kolekcijas monētām Jums patīk vislabāk. Uz ‘’Latvijas gada monētas 2014’’ titulu pretendē monētas ar nosaukumu Ainažu jūrskola, Baltā grāmata, Baltijas ceļš, Vecais Stenders, Gadskārtu monēta un Kurzemes barokam veltītā monēta.

Nobalsot par savu “Latvijas gada monētu 2014” iespējams:

https://www.bank.lv/aptauja
http://www.draugiem.lv/latvijasbanka

SEB būvniecības kredīts

SEB būvniecības kredīts ir kredīts, kuru izsniedz banka mājokļa celšanas izmaksām. SEB piedāvātais būvniecības kredīts var tikt pārformēts uz hipotekāro kredītu, vai arī tā summa var tikt nomaksāta būvniecības kredīta termiņa beigās. Tas atšķiras no hipotekārā kredīta, jo ir ekskluzīvi paredzēts būvniecībai un tiek finansēts, vadoties pēc būvniecības posmiem (t.i., tas netiek pārskaitīts vienā laikā). Visu būvniecības kredīta laiku iespējams maksāt tikai procentus, jo ir noteikts t.s. “labvēlības periods”.

SEB būvniecības kredīts

SEB būvniecības kredītu var saņemt, dodoties uz jebkuru SEB banku. Pašlaik SEB bankā būvniecības kredīts tiek piedāvāts ar sekojošajiem nosacījumiem:

 • Kredīta summa – līdz 80% no īpašuma nākotnes vērtības. Bankas finansējums tiek noteikts, vadoties pēc jūsu ģimenes ienākumiem, kredītvēstures, līdzšinējās sadarbības ar banku;
 • Fiksēta vai mainīga procentu likme (iespējams izvēlēties);
 • Kredīts tiek nodrošināts ar jaunceļamo vai citu nekustamo īpašumu;
 • Kredītu izsniedz, vadoties pēc būvniecības posmiem un tiem nepieciešamo finansējumu;
 • Būvniecības laikā jāmaksā tikai procenti. Pēc mājas nodošanas lietošanā ir iespējams pārformēt būvniecības kredītu uz hipotekāro vai atmaksāt pamatsummu;
 • Kredītu var saņemt 50% apmērā no ģimenes ienākumiem. Pirmstermiņa atmaksa ir bez maksas.

Kādēļ izvēlēties būvniecības kredītu?

Pavirši skatoties, būvniecības kredīts ir vienkārši kredītbrīvdienas uz laiku, kamēr tiek celts mājoklis. Tas ir lielisks izpalīgs laikā, kad jārēķinās ar visādiem papildus izdevumiem. Jūs sākat maksāt nopietnas summas tikai pēc būvniecības projekta beigām, kad jau dzīvojat jaunajā miteklī. Tas tiek nodrošināts ar jaunceļamo īpašumu, taču daļu no finansējuma jāatrod jums pašiem. Īpašuma projicētā tirgus vērtība var būt lielāka par būvniecības un zemes izmaksām, tādēļ principā nav iemesla, kādēļ būvniecības kredīts nevarētu būt izdevīgāks par jauna mājokļa iegādi, izmantojot hipotekāro kredītu.

Būvniecības kredīts var palīdzēt jums tikt pie mājokļa daudz izdevīgākā veidā. Būvniecības kredīta galvenā priekšrocība ir tā izdevīgums, kā arī iespēja ātri un viegli to pārformēt uz hipotekāro kredītu. Vienmēr aizņemieties ar mēru, rūpīgi izvērtējot savas iespējas kredītu atdot.