Monthly Archives: July 2015
You are browsing the site archives by month.
DNB kredītkartes

DNB, kādreiz DnB Nord, ir lielākā Norvēģijas banka, no kuras 34% pieder Norvēģijas valstij. Tā sniedz pakalpojumus gan privātām, gan juridiskām personām. Tai ir plašs filiāļu un bankomātu tīkls, kas ir t.s. “Skandināvu trijniekā”, kurā ietilpst arī Swedbank un SEB. Šo banku ietvaros skaidras naudas izņemšana bankomātos ir bez komisijas maksas. Šajā rakstā tiek apskatītas DNB bankas piedāvātās kredītkartes.

DNB bankas kredītkartes

Strikti raugoties, DNB piedāvā tikai divas kredītkartes. DNB piedāvā arī debetkartes, taču šeit apskatīsim tikai kredītkartes.

  • Mastercard Standard – Ātri un ērti piekļūstiet naudas līdzekļiem ar standarta Mastercard. DNB piedāvā aizņemties līdz pat 7000 eiro, taču aizdevuma griesti ir 300% apmērā no jūsu mēnešalgas. Kredīts jāatdod līdz kartes derīguma termiņa beigām. Kredītlīnija piedāvā aizņemties, par to nemaksājot procentus, ja atdodat iepriekšējā mēnesī iztērēto naudu līdz tekošā mēneša 15. datumam jeb īdām. Gada procentu likme ir aptuvnei 36%, kas padara DNB kredītkarti izdevīgāku par, piemēram, ātrajiem kredītiem.
  • Mastercard Gold – prestiža karte maksātspējīgiem klientiem. DNB piedāvātā Mastercard Gold kredītkarte uzsver jūsu īpašo statusu bankas acīs. Mastercard Gold nosacījumi ir gandrīz tādi paši kā iepriekšējai kartei, taču Gold kartei pieejamas “kredītu brīvdienas” jeb bezprocentu kredīts līdz 45 dienām. Maksimālā summa ir 7000 eiro, taču nevarēsit izņemt vairāk nekā 300% no savas mēnešalgas. Gada procentu likme ir tāda pati kā Standard kartei, taču Gold piedāvā arī pāris bonusus, piemēram, palīdzības saņemšanā un ārpuskārtas konsultāciju pieejamībā no bankas.

Kam noder DNB kredītkartes?

Kredītkartes ir neaizstājams ceļojuma biedrs. Ja gadījies finanšu iztrūkums ārzemēs, nepieciešams iznomāt auto vai samaksāt par neaizstājamiem pakalpojumiem, kredītkartes ir jūsu labākais glābiņš, jo varat tērēt līdzekļus, kuri vēl nemaz nav jūsu kontā. Tāpat kredītkartes noder lielāku pirkumu veikšanai, un bezprocentu aizdevumi, kas pieejami DNB kredītkaršu lietotājiem, vienmēr lieti noder gadījumos, kad radies mazāks vai lielāks finanšu iztrūkums.

Kredītkartes noder arī iepērkoties. Bieži bankas sadarbojas ar pakalpojumu sniedzējiem, lai nodrošinātu karšu popularitāti. Tā, piemēram, kredītkartes var nodrošināt atlaides restorānos, viesnīcās (DNB gadījumā – it sevišķi Norvēģijā), kā arī visur citur, kur vien iespējams norēķināties ar karšu starpniecību.

Lai gan kredītkartes ļauj padzīvot uz sveša rēķina, jāatceras, ka ne vienmēr tā būs tā prātīgākā ideja. Aizņemieties ar mēru, lai kredītkartes jums palīdzētu, nevis vienkārši iedzītu parādos.

Turpinājums par lpb

Lpb.lv ir Latvijas Pasta bankas oficiālā mājas lapa, kurā atrodama visa informācija par bankas pakalpojumiem un citām ar banku saistītām lietām. Lpb.lv nodrošina ērti lietojamu un plašu pakalpojumu klāstu gan uzņēmumiem, gan privātpersonām.

Latvijas Pasta banka, seko līdzi laikam un piedāvā katram laika posmam atbilstošākos un aktuālākos pakalpojumus, piemēram, šobrīd visā pasaulē attīstās dažādu pakalpojumu sniegšana internetā, līdz ar to banka piedāvā saviem klientiem tik ļoti aktuālos e-komercijas pakalpojumus. E-komercijas pakalpojumu klāstā ietilpst visu jūs interneta veikalā veikto maksājumu norēķinu sistēmas nodrošināšana.

Banka piedāvā arī mūsdienīgus kreditēšanas pakalpojumus, gan privātpersonām un uzņēmumiem.

Privātpersonas var pretendēt uz:

  • patēriņa kredītu,
  • hipotekāro kredītu

Uzņēmumi var pretendēt uz:

  • Kredītu apgrozāmo līdzekļu finansēšanai,
  • Kredītlīniju,
  • Overdraftu,
  • Faktoringu,
  • Krājumu finansēšanu u.c.

Lpb, tāpat kā citu nelielo banku priekšrocības slēpjas individuālajā pieejā, ko bankas eksperti var sniegt katram bankas klientam. Bankas darbinieki spēj izvērtēt katru situāciju un ieteikt labāko risinājumu. Bankā nedarbojas konveijera princips, sniedzot vienādus pakalpojumus katram klientam vai visus izvērtējot pēc vienas un tās pašas vērtēšanas skalas, kā tas notiek lielajās bankās.

Kā bankas mīnusu varētu minēt filiāļu trūkumu, jo bankas s klientu apkalpošanas centri atrodas Rīgā līdz ar to cilvēkiem no Latvijas reģioniem nāks mērot ceļu uz galvas pilsētu, lai saņemtu kvalitatīvus bankas pakalpojumus, taču Latvija ir maza un kvalitāte, nekad nav gājusi roku rokā ar kvantitāti.

Lpb.lv un līdzīgas bankas parasti izvēlas uzņēmumi vai privātpersonas, kuriem ir skaidri nākotnes mērķi, jo šīs bankas veiktie konta uzturēšanas un apkalpošanas pakalpojumi ir ļoti līdzīgi citu banku piedāvātajiem, lielākā atšķirība ir tieši papildus pakalpojumos, attieksmē un laikā, ko tās speciālisti gatvi atvēlēt katram klientam.

Par Latvijas Pasta banku vairāk iespējams uzzināt tās mājas lapā lpb.lv, kurā atrodami arī bankas kontakti.

Pareizās bankas izvēlē ir ļoti svarīga, jo noguldot naudu, lietojot maksājumu kartes vai izveidojot norēķinu kontu, jūs bankai uzticat lielāko daļu savu finanšu darījumu.