Monthly Archives: September 2015
You are browsing the site archives by month.
Viacredit.lv patēriņa kredīts

Viacredit.lvKad nauda nepieciešama ātri un steidzami, nav laika noformēt bezgala garus dokumentus banku filiālē, tērējot savu dārgo laiku. Alternatīva ir ViaCredit patēriņa kredīts – aizdevums uz 12 mēnešu atmaksas termiņu. Arī SIA “VIA SMS”, kas apliecināta kā patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzēja, piedāvā saviem klientiem ātru un izdevīgu aizdevumu, kam iespējams pieteikties internetā.  Aizdevums “VIA SMS” piedāvā divu veidu aizdevumus: naudas kredītu un aizdevumu līdz algai.

Pieteikties kredītam internetā

Saņemt kredītu

Informatīvs piemērs: ViaCredit aizdevuma summa: 1500 EUR uz 3 mēnešiem, ikmēneša maksājums: 581.00 EUR, Procentu likme ir 7.90% mēnesī no aizdevuma atlikušās vērtības, gada procentu likme (GPL): 148.98%, kopēja pārmaksa par aizdevumu sastāda tikai 16.20%.

Kas ir ViaCredit naudas kredīts?

ViaCredit kredīts ļauj Jums kā savam klientam aizņemties līdz pat 1500 eiro. Kad nepieciešami līdzekļi svarīgākiem mērķiem un iecerēm, tad šis kredīts ir labs risinājums. Ērtāka aizņemšanās procesa labad “VIA SMS” piedāvā saskaņot ikmēneša maksājuma apjoma summu ar Jūsu finansiālajām iespējam, gluži vienkārši sadalot kopēju līgumu summu vienādos maksājumos laikā no 3 līdz pat 12 mēnešiem jeb vienam gadam. Tādējādi varat būt sava budžeta noteicējs, līdzsvarojot savu ienākumus ar izdevumiem un izvēloties atmaksas termiņu pēc savas patikas.

Kas ir Aizdevums līdz algai

Savukārt šī iespēja – aizdevums līdz algai – Jums būs īpaši piemērots, ja līdz algai palicis vēl brītiņš ko gaidīt, taču finansiālie līdzekļi nepieciešami tūlīt. Šeit kredīta apjoms var būt līdz pat 500 eiro. Tomēr, aizņemoties pirmo reizi, Jūs varat saņemt summu līdz 200 eiro. Ar katru aizņemšanās reizi, ja būsiet sekmīgi nokārtojis iepriekšējo aizdevumu, potenciālā summa arvien palielināsies. Otrajā reizē varēsiet aizņemties jau 300 eiro, bet trešajā – pat 500 eiro. Norādītais atmaksas termiņš ir viens mēnesis jeb 30 dienas, taču vajadzības gadījumā to var pagarināt par maksu – uz 7, 14 vai 30 dienām. Pirmais aizdevums pieejams bez papildu procentu maksas, tātad Jums ir iespēja atdot tieši tik lielu summu, cik aizņēmāties.

Kā pieteikt Viacredit aizņēmumu?

Saņemt patēriņa kredītu

Tas ir pavisam vienkārši un, galvenais, izdarāms no jebkuras Jums tīkamas vietas, kur vien pieejams interneta pieslēgums. Pieteikuma anketas izpilde aizņems tikai dažas minūtes.

 1. Pirmais solis – reģistrācija. Lai varētu saņemt aizdevumu, Jums jābūt LR iedzīvotājam, vismaz 20 gadu vecam, tomēr ne vecākam par 70 gadiem. Obligāta prasība ir pastāvīgu ienākumu esamība, kas ļaus izvērtēt Jūsu iespējas atmaksāt kredītu. Nedrīkst būt kavētu kredīta maksājumu vai līgumsaistību pārkāpumu, kā arī vienlaikus Jums nedrīkst būt cita aktīva aizņēmuma pie “VIA SMS”. Jums jāaizpilda reģistrācijas anketa, kurā pieprasīti personas dati. Pēcāk no sava norādītā bankas konta jāpārskaita uz “VIA SMS” rekvizītiem 1 cents, lai apstiprinātu savu datu pareizību. Tas kalpo gan kā reģistrācijas maksa, gan kā nodrošinājums, ka nauda tiks pārskaitīta tieši uz Jūsu kontu.
 2. Otrais solis – aizdevums pieteikums. Tas jādara savā profilā “VIA SMS” mājaslapā www.viacredit.lv. Izvēlieties aizdevuma veidu, summu, termiņu.
 3. Trešais solis – saņemiet naudu savā kontā!
Ieguldījumu fondi

Ieguldījumu fondi ir ieguldītāju līdzekļu apvienojums ieguldīšanai finanšu tirgū, ar mērķi gūt peļņu no fonda veikto ieguldījumu vērtības pieauguma. Ieguldījumu fondi var būt gan atvērti, gan slēgti, un to princips, vienkārši izsakoties, ir kā naudas lāde, kurā investori saliek naudu, pēcāk atpakaļ dabūjot proporcionāli vairāk vai mazāk, atkarībā no ieguldītajiem līdzekļiem un fonda veiksmīguma.

Latvijā fondus var veidot ieguldījumu pārvaldes sabiedrības, taču pieejami arī starptautiski fondi. Latvijā visvienkāršāk piedalīties fondos ir ar banku starpniecību, kas piedāvā patstāvīgi pārvaldīt fondus, piemēram, izmantojot internetbanku.

Ieguldījumu fondi, vienkārši izsakoties

Ieguldījumu fondu pārvaldītājs ir līdzīgs parastam uzņēmējam, taču saņēmis īpašu licenci, kas ļauj veikt šāda tipa finanšu darbības. Vispopulārākie ieguldījumu fondi ir privātpersonām pieejamie, ar banku starpniecību apkalpojamie fondi. Piemēram, 2. pensiju līmenis ir obligāts pēc 1971. gada un novirza daļu iedzīvotāju ienākuma nodokļa uz banku pārvaldītiem fondiem. Savukārt 3. pensiju līmenis, kas nav obligāts un ir mantojams, ir plašāk pārvaldāms pensiju līmenis.

Ir vairāku veidu ieguldījumu fondi, kas klasificējas pēc to satura. Piemēram, sastopami naudas tirgus fondi, kas iegulda ļoti zema riska fondos (piemēram, Latvijas valsts īstermiņa obligācijās); tāpat pieejami arī obligāciju fondi, kuri iegulda valstu un korporāciju obligācijās. T.s. ‘sabalansētie’ fondi ir abu iepriekš minēto apvienojums, bet akciju fondi ir visaugstākā riska fondi, pie kuriem pieder arī pensiju 2. un 3. līmeņi. Fondi var būt labs veids, kā palielināt naudiņu, taču jāatceras, ka ar tiem vienmēr saistās zināms risks – pat ar pašiem sabalansētākajiem.

Kur ieguldīt?

Tā kā pieejami – un vispār ļoti populāri – tieši reģionālie ieguldījumu fondi, skaidrs, ka pirmais jautājums ir tāds – kur būs vislabākā peļņa? Tomēr tas nemaz tik droši nav zināms; pat ja kāds reģions attīstās (piemēram, kā pašlaik Āzija), noguldījumu fondos tomēr visvairāk darīšana ir ar akcijām, kuru cena ir atkarīga ne tikai no tā, cik labs ir tirgus, bet arī no tā, cik labi ir uzņēmuma, kā arī fonda akciju pārvaldītāja, lēmumi.

Grandcredit.lv kredīti

Lai gan Grandcredit.lv ir licencēts aizdevējs, kas Latvijas tirgū darbojas jau visai sen (kopš 2007. gada), vairumam aizdevumu meklētāju tas, nepelnīti palicis, nepamanīts. GrandCredit piedāvā dažāda veida aizdevumus pret nekustamā īpašuma ķīlu, kā arī noformē apdrošināšanu. Kredīti tiek izsniegti gan privātpersonām, gan uzņēmējiem, turklāt kredītu procentu likmes ir salīdzinoši zemas, piemēram, procentu likme kredītam uzņēmējdarbības uzsākšanai, ir sākot no 6,5% gadā.

Summa, kuru iespējams aizņemties, katram aizdevumam tiek vērtēta individuāli, taču izvēloties aizdevuma atmaksas termiņu, jāiekļaujas 15 gadu robežās.

Grandcredits.lv piedāvā noformēt

Privātpersonām:

 • Iespēju kredītu,
 • Jauno uzņēmēju kreditēšanas programma,
 • Aizdevums uzņēmējdarbības uzsākšanai,
 • Kredītu remontam,
 • Kredītu būvniecības darbu pabeigšanai,
 • Kredītu komunālo maksājumu dzēšanai,
 • Kredītu ar „superbrīvdienām”,
 • Paŗkreditāciju,
 • Apdrošināšanu,
 • Kredītu nerezidentiem,
 • Uzturēšanās atļauju noformēšanu.

Uzņēmējiem:

 • Universālo kredītu,
 • Tiešās investīcijas,
 • Jauktās finansēšanas shēmas,
 • Finansējumu attīstības projektiem,
 • Pārkreditāciju,
 • Apdrošināšanu.

Pieteikties kādam no kredītiem var, sazinoties ar aizdevēja pārstāvjiem un dodoties uz klientu apkalpošanas centu vai arī piesakoties elektroniski un aizpildot grandcredits.lv mājas lapā atrodamo pieteikuma anketu.

Pirms pieteikuma aizpildīšanas, izmantojot aizdevēja mājas lapā izvietoto kredītu kalkulatoru, ikviens var noskaidrot prognozējamos ikmēneša maksājumus, ievadot vēlamo aizdevuma summu un atmaksas termiņu vai arī noteikt kopējo aizdevuma summu, vadoties pēc vēlamā ikmēneša maksāju lieluma un atmaksas termiņa garuma.

Izmantojiet iespēju aizņemties izdevīgi, taču dariet to atbildīgi!

Risku apdrošināšana

Risku apdrošināšana ir apdrošināšanās veids, kuru izmantojot, jūs pasargājaties no dažādu  risku radītiem Finanseszaudējumiem, vai vismaz mazināt tos. Fizisko personu risku apdrošināšana ietver, piemēram, OCTA un KASKO apdrošināšanu, ceļojumu apdrošināšanu, dzīvības apdrošināšanu un citus tās veidus. Arī priekšmetu un īpašuma apdrošināšana ir risku apdrošināšanas veids.

Savukārt visizplatītākā juridiskām personām paredzētā risku apdrošināšana Latvijā ir būvniecības risku apdrošināšana, taču pastāv arī citi risku apdrošināšanas veidi, piemēram, finanšu risku apdrošināšana, kurā apdrošinās pret bankrotu, līguma saistību nepildīšanu u.c. lietām. Risku apdrošināšanu Latvijā piedāvā galvenokārt apdrošināšanas sabiedrības.

Risku apdrošināšanas pamatnostādnes

Apdrošinās, protams, pret iepriekš neparedzamiem gadījumiem, vai vismaz gadījumiem, kad varbūtība to notikšanai ir maza. Prēmijas jeb izmaksātās apdrošināšanas daudzums nevar pārsniegt zaudējumu daudzumu, kas radies negadījuma rezultātā.

Saskaņā ar līguma nosacījumiem, apdrošinātājs ir tiesīgs neizmaksāt prēmijas t.s. force majeure jeb nepārvaramas varas rezultātā. Piemēram, ja sāksies karš, notiks kodolsprādziens, uzsprāgs saule vai sāksies citplanētiešu uzbrukums, apdrošinātāji būs tiesīgi neizmaksāt prēmiju.

Citi gadījumi, kuros prēmiju var neizmaksāt, ir, piemēram, ģimenes locekļu tīšas ļaunprātības dēļ radušies zaudējumi; zaudējumi, kuru vaininieks esat jūs pats; tāpat arī “rupjas kļūdas dēļ” radušies zaudējumi, kas palaikam ir bijuši akmens KASKO auto apdrošināšanas polises dārziņā – lai gan tā tiek reklamēta kā polise, kas sedz izdevumus arī tad, ja vaininieks esat jūs, gadījumi, kad tiek izvilkta šī “rupjas kļūdas” kārts, ir biežāki, nekā varētu šķist – t.i., tādi vispār ir sastopami.

OCTA

Visbiežāk lietotais (un īstenībā jau arī obligāts) risku apdrošināšanas veids ir OCTA polise, tādēļ to vērts iztirzāt nedaudz plašāk. Par braukšanu bez OCTA iespējams saņemt sodu, bet, izraisot negadījumu ar OCTA, tie tiek segti no citurienes, taču tiek tiesas ceļā piedzīti no vaininieka. Personai nodarītu zaudējumu rezultātā maksimālā OCTA atlīdzība ir 2,5 miljoni eiro, savukārt mantas bojājumiem tie ir 0,5 miljoni eiro. Gadījumā, ja vēlaties apstrīdēt OCTA lēmumu, jāvēršas Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā.