Dzks

Dzks.lv ir Kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības Dzelzceļnieks KS mājaslapa. Dzelzceļnieks KS ir “Latvijas dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības biedriem piederoša finanšu institūcija, dibināta 1995. gadā”. Mājaslapā iespējams iepazīties ar krājaizdevu jeb paju sabiedrības statūtiem, piedāvātajiem pakalpojumiem, kā arī tarifiem un citiem izcenojumiem. Dzelzceļnieks KS ir lielākā krājaizdevu sabiedrība Latvijā. Sabiedrības vēsture iesniedzas republikas laikos; mūsdienu sabiedrības priekšgājējs, krāj- un aizdevu kase Dzelzceļnieks, tika dibināta 1921. gada 11. februārī, bet pirms kara tā bija kļuvusi par vienu no lielākajām šāda veida sabiedrībām Latvijā, ļaujot vairākiem simtiem biedru tikt pie nekustamā īpašuma.

Tajā ir vairāk nekā 12 600 biedru, kas visi kā viens strādā vai nu Latvijas Dzelzceļā, vai satiksmes nozarē. Drīkst iesaistīties arī dzelzceļa jomā strādājošo laulātie draugi, kā arī viņu atvases. Iestāšanās sabiedrībā maksā 8.53 eiro – kādreiz tie bija 6 lati. Cenu sastāda vienas pamatpajas un biedra naudas maksa.

Kādus pakalpojumus piedāvā dzks.lv?

  • Noguldījumi – pieejami dažādi noguldījumi uz atšķirīgu termiņu. Interesanti, ka bez dažādiem termiņnoguldījumiem (izdevīgāk, nekā krājkonts vai valsts obligācijas), pieejams arī, piemēram, pilngadības uzkrājums Dzelzceļnieks KS biedru bērniem.
  • Kredīti – pieejami dažādi kredīta veidi, sākot ar kredītlīniju, ekspress kredītu, kustības kredītu, etc. Tāpat Dzelzceļnieks KS piedāvā arī dažus klasiskos kredītus, piemēram, hipotekāro kredītu. Šie kredīti lielākoties ir vai nu tikpat vai vismaz aptuveni tikpat izdevīgi kā banku piedāvātie kredīti. Interesanti, ka hipotekārais kredīts tiek apmeklēts bez starpbanku likmēm. Tas turklāt likmju ziņā ir konkurētspējīgs ar banku piedāvātajiem hipotekārajiem kredītiem.
  • OCTA un KASKO iegāde ar atlaidi – tāpat Dzelzceļnieks KS piedāvā iegādāties apdrošināšanas polises ar atlaidi, kas pienākas tās biedriem. Sabiedrības locekļiem tiek piemērota piecu procentu atlaide abām polisēm (kam pieskaita 15% interneta atlaidi), turklāt iespējams maksājumu sadalīt 12 atsevišķos maksājumos, faktiski pārvēršot apdrošināšanas polises uzturēšanu par vienkāršu ikmēneša maksājumu.
  • Pārkreditēšana – biedriem, kas nonākuši finansiālās grūtībās (piemēram, nevar atmaksāt kredītu), Dzelzceļnieks KS piedāvā pārformēt kredītsaistības. Piemēram, esot parādā ātro kredītu kompānijām vai bankai, nereti sanāks tā, ka izdevīgāk būs paņemt aizdevumu no dzks, ar to atmaksājot bijušās parādsaistības un maksājot tikai krājaizdevu sabiedrībai.

Kāpēc izvēlēties Dzelzceļnieks KS?

Pavisam vienkārši – sabiedrības pakalpojumi ir izdevīgi, draudzīgi, jo visus sabiedrības biedrus kaut kas vieno, kā arī tā darbojas pēc principa – sniegt maksimālo labumu tās biedriem. Dzelzceļnieks KS turklāt ir pieejama arī i-versijā, kas ļauj rīkoties ar saviem līdzekļiem attālināti. Gan noguldījumiem, gan kredītiem tiek piemērota atlaižu programma trīs līmeņos, kuri atkarīgi no noguldījumu skaita vai summas. Atšķirībā no bankām un citām finanšu institūcijām, Dzelzceļnieks KS izceļas ar pārskatāmu, viegli uztveramu mājaslapu, kā arī noteikumiem un cenrādi, kas izprotami bez liekas galvas lauzīšanas.

Post Navigation