Norēķinu konts

Norēķinu konts ir konts bankā. Ar to iespējams veikt dažādas darbības ar naudu, piemēram, ieskaitīt, pārskaitīt, un izņemt naudu bankomātos, ja konts ir piesaistīts norēķinu kartei. Pastāv arī multivalūtu konti, kuros iespējams glabāt vairākas valūtas, taču biežāk bankā varēsit kontrolēt atsevišķus kontus valūtām. Norēķinu konti pieejami gan juridiskām, gan fiziskām personām, un bankas piedāvā dažādus pakalpojumus, kas to lietošanu padara sevišķi ērtu.

Ko der zināt par norēķinu kontiem?

Svarīgākais, ko der zināt par norēķinu kontiem:

  • Tie ir bezskaidras naudas konti, no kuriem var apmaksāt rēķinus, pārskaitīt naudu uz citiem kontiem, kā arī to izņemt, ja konts ir piesaistīts bankas kartei;
  • Bankas piedāvā dažādas ērtības, piemēram, automātisku rēķinu apmaksu no kontiem, taču jārēķinās, ka par to var tikt piemērota komisijas maksa;
  • Kontrolēt savu kontu darbību var telefoniski, internetbankā, kā arī klātienē, dodoties uz banku tās darbalaikā;
  • Konta atlikumu var apskatīt bez maksas, taču pārskaitījumi uz citu banku kontiem, kā arī jaunu kontu atvēršana, dažādu dokumentu un pilnvaru izsniegšana, kā arī kartes lietošana parasti ir par maksu. Lai uzzinātu šo komisiju apmērus, jāvēršas bankas cenrādī.

Kur atvērt norēķinu kontu?

Privātpersonu bankas piedāvā dažādus sākumkomplektus, kas ļaudīm – it sevišķi jauniešiem – piedāvā sākt sadarbību ar banku par īpaši izdevīgiem nosacījumiem. Ja neesat drošs, kuru banku izvēlēties savam norēķinu kontam, iesakām izpētīt banku mājaslapas, kurās tiks sniegta informācija par aktuālajiem piedāvājumiem.

Piemēram, ja jums ir svarīgi, lai brīvi pieejama skaidra nauda, varat izvēlēties banku ar plašu bankomātu tīklu. Tā SEB, Swedbank un DNB ir lielākais “sadraudzības” bankomātu tīkls Latvijā, kuros varat izņemt naudu bez maksas, ja esat klients kādai no šīm bankām. Savukārt citas bankas par to, ka izvēlaties to pakalpojumus, piedāvā dažādas atlaides pirkumiem un citas ekstras.

Norēķinu kontu atvērt ir ļoti vienkārši – parasti būs divas reizes jāaiziet uz banku ar pasi vai ID karti. Pirmo reizi, lai noslēgtu līgumu un izvēlētos vajadzīgās kartes; otro reizi, lai saņemtu kartes. Atsevišķos gadījumos, kā arī pieslēdzot jaunu karti/kontu bankā, kur jums jau ir konts, karti atsūtīs pa pastu, bet pieteikties bankas pakalpojumiem būs iespējams internetā.

Post Navigation