Pircēji grib norēķināties ar santīmiem

EIROSantīmi un lati jau lēnām izplēn no atmiņas, taču daži vēl nav atbrīvojušies no vecās valūtas (vai nu sentimenta, vai aizmāršības dēļ), tādēļ tirgotāji palaikam pamana kādu, kas mēģina norēķināties ar santīmiem eiro centu vietā – tā vēsta ziņu portāls TVNET.

Zināms, ka kopš Latvija 2014. gadā pievienojās eirozonai, latus un santīmus varēja izmantot tirdzniecībā tikai līdz 14. janvārim, pie kam pārdevējiem bija liegts tos izdot. Savukārt bankām bija jāmaina valūta pēc oficiālā kursa līdz 2014. gada jūnijam. Pēcāk latus mūžīgi varēs samainīt Latvijas Bankā – ieskaitot jubilejas monētas, naudaszīmes un latus.

“Pētījuma” ietvaros tika apjautāti 3 uzņēmumu – ELVI, Maxima un Rimi – pārstāvji, no kuriem tikai Rimi pārstāvji atzina, ka vēl joprojām tiek dzirdēts par mēģinājumu norēķināties ar santīmiem. Tiesa, tie nekādā ziņā nav ļaunprātīgi – eiro centus tomēr ar Latvijas bijušo valūtu sajaukt ir ļoti viegli. Tāpat jāņem vērā, ka 5, 10, 20 un 50 santīmu monētas būtu ļoti grūti sajaukt ar attiecīgajām eirocentu monētām. Tikai 1 un 2 santīmi ir līdzīgi tagadējiem eiro centiem.

Cita starpā interesanti, cik daudz “jubilejas” vai “latu komplektu” ir palikuši kā suvenīrs un nu atdusas mājās. Vai tad, kad pienāks jauna finanšu krīze, Latvijas Banka tos vēl joprojām priecīgi mainīs pret eiro?

Post Navigation