Privātpersonu maksātnespēja

Tad, kad cilvēkus pārņem nepārvaram vēlme iegādāties kaut ko, kas cenā krietni pārsniedz summu, kuru viņi šai precei var atvēlēt, nereti tiek lemts par labu kādai kredītiestādei, kura var nepieciešamo summu „aizdot” uz sev izdevīgiem naudas atgriešanas noteikumiem. Neatkarīgi no tā, vai tā ir komercbanka vai, piemēram, kāda kredītiestāde, kas labprāt izsniedz t.s. „ātros kredītus”, nauda summa, kas tika aizlienēta, konkrētā laika periodā noteikti ir jāatdod.

Nauda

Jāsaka, ka bieži vien fiziskas personas mēdz aizņemties neatbildīgi un neizvērtē savas reālās iespējas kredītu atmaksāt. Gadījumos, kad saprasts, ka līdzekļu kredīta apmaksai nav, ir iespēja uzsākt fiziskas personas maksātnespējas procesu jeb oficiāli bankrotēt. Šādā gadījumā, privātpersona tiek pasludināta par maksātnespējīgu un no bankas aizlienētā summa vairs nav jāatdod. Tas ir vienīgais likumā paredzētais veids, kā izkļūt no milzīga parādu loka un turpināt ikdienas ierasto dzīvi jau bez parādsaistībām. Saprotams, viss nav tik vienkārši un maksātnespējas procesu parasti uzsāk ar tiesas palīdzību, kas nozīmē virkni papīru, kas jāizpilda pirms privātpersona var tikt oficiāli atzīta par maksātnespējīgu.

Lai gan Maksātnespējas likums stājies spēkā no 2008.gada 1.janvāra, privātpersonu maksātnespējas process ir salīdzinoši nesen ieviests jauninājums, kas paredz iespēju par maksātnespējīgu tikt atzītai ne tikai juridiskai, bet arī fiziskai personai. Par pirmo maksātnespējīgo privātpersonu tika atzīta kāda sieviete 2012.gada 18.oktobrī. Šis datums par nozīmīgu kļuvis tieši šī iemesla dēļ, jo sākot ar to, aizvien biežāk par maksātnespējīgām tiek atzītas tieši privātpersonas, ar tiesas lēmumu atbrīvojot tās no parādsaistībām, kuras netika dzēstas saistību dzēšanas procedūras laikā.

Pamatojoties uz Uzņēmuma reģistrā iegūstamajiem statistikas datiem, laika posmā no 2012.gada 18.oktobra līdz 2014.gada 16.jūlijam, par maksātnespējīgām atzītas 118 fiziskas personas jeb privātpersonas, kā arī statistiski – vīriešu kārtas pārstāvji ir tie, kuri par maksātnespējīgiem tiek atzīti biežāk, nekā sievietes. Informāciju par maksātnespējīgām fiziskajām personām ir iespēja atrast maksātnespējas reģistrā, kas brīvi pieejams jebkuram interesentam.

Post Navigation